Brak produktów w koszyku
W duchu solidarności i świadomości na temat raka piersi, w październiku 2023 roku LELOSI, znana marka odzieżowa w całej Europie, rozpoczęła specjalną kampanię w ramach projektu PINK OCTOBER. Zobowiązanie do przekazania części dochodów ze sprzedaży różowych produktów na rzecz Europa Donna Slovenia stało się rzeczywistością.
LELOSI wyraziło swoje zaangażowanie w walkę z rakiem piersi poprzez projekt PINK OCTOBER. Nie tylko stworzyliśmy specjalną ofertę z kodem PINK30 na zniżki na różowe produkty, ale także zobowiązaliśmy się do przekazania części dochodów na rzecz Europa Donna Slovenia, słoweńskiego stowarzyszenia na rzecz walki z rakiem piersi, niezależnej organizacji społeczeństwa obywatelskiego non-profit.
Pod koniec 2023 r. przekazaliśmy na rzecz Europa Donna Slovenia 5 000 euro. Ten gest potwierdził nasze zaangażowanie w projekty odpowiedzialne społecznie.
Matej Slapnik dyrektor UVECTO d.o.o., firmy stojącej za marką LELOSI, powiedział przy tej okazji: "W LELOSI wierzymy w siłę solidarności i odpowiedzialności społecznej. Angażujemy się nie tylko w modę, ale także w działania humanitarne. Każdy zakup różowego produktu był nie tylko wyrazem stylu, ale także wsparciem w walce z rakiem piersi. Chcemy, aby nasi klienci poczuli znaczenie społeczności, która zjednoczona zmienia świat i stoi po stronie tych, którzy potrzebują naszej pomocy".
LELOSI to znacznie więcej niż marka odzieżowa; to symbol solidarności, odpowiedzialności i szczerego oddania. Nasza darowizna i projekt PINK OCTOBER są przykładem tego, jak branża modowa może stać się siłą napędową dobra w społeczeństwie. Nasze zaangażowanie nie zakończyło się wraz z październikiem lub końcem 2023 roku, ale trwa nadal w nowym roku. Wierzymy, że małe gesty i świadomość znaczenia wsparcia mogą wiele zmienić. W 2024 r. będziemy nadal entuzjastycznie i aktywnie angażować się w różne projekty, które nie tylko będą odzwierciedlać naszą markę, ale także będą miały charakter charytatywny.
Świadomość na temat raka piersi ma kluczowe znaczenie w walce z tą chorobą. Europa Donna Slovenia twierdzi, że rak piersi jest najczęstszym nowotworem wśród kobiet w Słowenii. "Jeden na pięć nowych przypadków raka u kobiet to rak piersi. Rak piersi nie jest wyłącznie chorobą kobiet, ponieważ dotyka również od jednego do dwóch procent mężczyzn. Według słoweńskiego rejestru nowotworów w 2019 r. u 1583 osób zdiagnozowano raka piersi, z czego 1568 stanowiły kobiety, a 15 mężczyźni. W tym samym roku z powodu raka piersi zmarły 433 kobiety i dziesięciu mężczyzn".
Ponadto wskaźniki przeżywalności różnią się w zależności od regionu, szpitala i kraju, ale z czasem rosną, głównie dzięki skuteczniejszemu wykrywaniu i leczeniu. Zorganizowany krajowy program badań przesiewowych DORA z pewnością przyczynił się do wykrycia mniejszych zmian, które mają kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia.
Samobadanie piersi
Dla wczesnego wykrycia raka piersi kluczowe znaczenie ma znajomość zwykłego wyglądu Twoich piersi. Comiesięczne samobadanie pozwala nam szybko zauważyć wszelkie zmiany, takie jak twardość, wydzielina, zmiany wielkości i kształtu piersi oraz inne nieprawidłowości, które mogą wskazywać na raka piersi.
Regularne badania lekarskie
Regularne wizyty kontrolne u lekarza są ważne dla wczesnego wykrywania wszelkich problemów.
Udział w programie badań przesiewowych DORA
Ważne jest, aby kobiety uczestniczyły w krajowym programie badań przesiewowych DORA w celu wczesnego wykrywania raka piersi. Program zaprasza kobiety w wieku od 50 do 69 lat na mammografię przesiewową co dwa lata.
Świadomość czynników genetycznych i niegenetycznych
Świadomość czynników genetycznych i niegenetycznych odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu rakowi piersi. Zrozumienie tych czynników pozwala na wczesną identyfikację ryzyka i przyjęcie środków zapobiegawczych w celu utrzymania zdrowia piersi.
Zdrowy styl życia
Utrzymanie prawidłowej masy ciała, regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi.
Edukacja i świadomość
Regularne uzyskiwanie informacji na temat raka piersi i podnoszenie świadomości na temat znaczenia wczesnego wykrywania.
Podkreślamy, że żaden środek zapobiegawczy nie gwarantuje pełnej ochrony, ale łączne wdrożenie tych podejść może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Zalecamy również konsultację z wybranym lekarzem w zakresie indywidualnych potrzeb i ryzyka.
Autorka: Nikolina Koljanin